Sobór św.Jana Chrzciciela

Boskiej Liturgii w kaplicy św. Sawy Serbskiego przewodniczył proboszcz parafii ks.mitrat Jerzy Bogacewicz w asyście ks.prot.Romana Dubińskiego. Śpiewali uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. św.Abp Łukasza Wojno-Jasienieckiego pod dyr. Marty Zinkiewicz. Oprócz uczniów wspomnianej szkoły w nabożeństwie uczestniczyły przedszkolaki z naszego przedszkola, nauczyciele z panią dyrektor Walentyną Mielnik-Nikołajuk. Dzisiaj Cerkiew czci Sobór św. Jana Chrzciciela ( zgromadzenie wiernych dla modlitewnego uwielbienia święta i głębszej refleksji) . Święty Jan Chrzciciel, największy z proroków, kończy historię Kościoła starotestamentowego i otwiera epokę Nowego Testamentu. Jan był krewnym Jezusa, synem kapłana Zachariasza i sprawiedliwej Elżbiety. Poprzednik Pański urodził się sześć miesięcy przed Chrystusem. Jego los ściśle wiąże się ze Zbawicielem, przeplatając nawzajem i wypełniając.

Po Boskiej Liturgii ks. mitrat Jerzy Bogacewicz w asyście ks. prot.Romana Dubińskiego i ks. protodiakona Marcina Kuźmy poświęcił sale przedszkolne święconą wodą i wszystkie dzieci i pracownice. Baciuszka był zadowolony, że sale były przygotowane do tak ważnego wydarzenia. Stoliki były przykryte białymi obrusami na których była zapalona świeca, zapiska o zdrowie i chleb. Woda święcona została przyniesiona przez duchownych.

więcej (6) Niepubliczne Przedszkole Nr 1 im.św.Młodzieńca Gabriela | Bielsk Podlaski | Facebookhttps://www.facebook.com/profile.php?id=100057501427845