Przedszkolaki w cerkwi Narodzenia Bogurodzicy w Bielsku Podlaskim

w

W przedszkolu realizowany jest program wspomagania rozwoju duchowego i religijnego opracowany przez panie Katarzynę Kuczyńska i Martę Zinkiewicz. Celem programu jest kształtowanie u dzieci właściwego systemu wartości, podniesienie poziomu świadomości religijnej, poznanie historii świąt prawosławnych i kultywowanie tradycji związanych z obchodami świąt, poznanie prawosławnych miejsc kultu religijnego na Podlasiu, zachęcanie dzieci do uczestniczenia wraz z rodziną w nabożeństwach.

Dzisiaj, cerkiew obchodzi Święto Opieki Matki Bożej.Przedszkolaki wraz z nauczycielami uczestniczyły w Boskiej Liturgii w cerkwi Narodzenia Najświętszej Marii Panny przy ul. Jagiellońskiej.Wszystkie przystąpiły do św.Pryczastija (św.Komunii). Starszaki przyszły pieszo, mniejsze przybyły autokarem. Wróciły wszystkie autokarem  🙂

więcej zdjęć http://www.bielsk-hodigitria.pl/index.php/swieto-opieki-matki-bozej/#more-19904