Przedszkolaki u św.Gabriela

Dzisiaj dzieci z dwóch grup,pięciolatki i sześciolatki wybrały się do monasteru w Zwierkach do św. młodzieńca Gabriela prosić o Jego orędownictwo. Relikwie obecnie znajdują się w białostockim soborze, ale dzieci pokłoniły się ikonie świętego męczennika młodzieńca Gabriela. Ks. Aleksy Petrowski odsłużył nabożeństwo dziękczynne w intencji małych pielgrzymów, rówieśników umęczonego świętego, nauczycieli, opiekunów…Siostra z monasteru opowiedziała o życiu św. Gabriela i każde dziecko otrzymało Jego ikonkę. Ks.Aleksy przybliżył również postać św. Sergiusza z Radoneża, którego dzisiaj wspomina Cerkiew Prawosławna. Na zakończenie siostra-dzwonnik zaprezentowała piękne dzwonienie,po którym dzieci przeszły na słodki poczęstunek i ciepły kompocik.