Pożegnanie starszaków

W piątek 19 czerwca w grupie 6-latków odbyła się uroczystość pożegnania przedszkola. Była ona zupełnie odmienna od tych, które do tej pory miały miejsce w naszym przedszkolu. Z uwagi na obecną sytuację należało zadbać o reżim sanitarny, nie mogli w niej uczestniczyć rodzice, jak również inni nauczyciele z przedszkola. Do sali nr 4 przybyły tylko dzieci.

Uroczystość miała charakter serdecznego spotkania, podczas którego w miejsce tradycyjnych u nas pieczołowicie przygotowywanych występów dzieci, pojawiły się wystąpienia Pani Dyrektor, nauczycielek oraz wypowiedzi dzieci. Pani Dyrektor podkreśliła mądrość i elokwencję dzieci z grupy starszaków, życząc dalszego pięknego rozwoju w szkole. Nauczyciele wspominali miłe chwile spędzone w grupowym gronie, przypomnieli o najważniejszych wartościach, jakie dzieci wyniosły z edukacji przedszkolnej, podkreślali osiągnięcia dzieci, również te artystyczne, związane z działalnością zespołu „LANOK”. Wyjątkowość nauki w tym przedszkolu wyraził autorski wiersz pt. ”Nasze skarby”, wyrecytowany przez panie. Dzieci chętnie udzieliły odpowiedzi na pytanie: „Co najbardziej zapamiętasz z naszego przedszkola?” Odpowiedzi były następujące: „Najlepszą Panią Dyrektor…, Wszystkie wspaniałe zabawy z kolegami…, Nasze wyjazdy i podróże…, Wszystkie występy…, Jakie to przedszkole było miłe i wspaniałe…” Następnie całą grupa zaśpiewała specjalnie stworzoną na tę okazję piosnkę „Żegnaj Kochane Przedszkole”, podczas której dorośli uronili łezkę wzruszenia.

Nie mogło zabraknąć oczywiście stałego elementu takiej uroczystości, którym jest wręczenie dyplomów ukończenia przedszkola przez Panią Dyrektor. Dzieci zostały też obdarowane specjalnymi podarkami, podkreślającymi szczególny charakter naszego przedszkola. Wśród nich znalazły się m.in.: ikona wykonana przez siostry z monasteru św. Katarzyny w Zaleszanach, książka pt. „Dawno temu z Zwierkach…” – poświęcona patronowi naszego przedszkola, napisana przez p. Martę, książka z bajkami Andersena po svojomu, wydana dzięki staraniom naszej mamy p. Joanny Troc, worek na kapcie ozdobiony podlaskimi wzorami ręcznikowymi, stworzony przez mamy podczas warsztatów w bielskim Muzeum. Prezenty przygotowane przez Radę Rodziców były równie ciekawe: powstał album zdjęć wspomnień z przedszkola i kubeczek z wizerunkami wszystkich dzieci z grupy – to nieoceniona pamiątka na lata. Dzieci były bardzo zadowolone. Na zakończenie spałaszowały pożegnalny tort.

Już czas pożegnać się z Przedszkolem Naszym,

już czas pomachać Lence, Majce, Asi…

Już czas pożegnać wszystkich Was!

Do szkoły wszyscy jutro już pójdziemy,

Kochanym Paniom pięknie dziękujemy…

i Panom też – nie zapomnimy Was!

tekst-Marta Zinkiewicz, zdjęcia-Irena Łozowik

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *