Poświęcenie kaplicy

wpis-

Dzisiaj, w Zespole Szkół Niepublicznych św. św. Cyryla i Metodego w Białymstoku odbyły się uroczystości
związane z wyświęceniem kaplicy pod wezwaniem tych świętych. Uroczystościom przewodniczył arcybiskup białostocki i gdański Jakub. Był to moment historyczny. Została również odsłużona po raz pierwszy Boska Liturgia. Władyce asystowało kilku duchownych. Śpiewał chór dyr.przez Alę Kamieńską. Oprócz nauczycieli, uczniów i rodziców było dużo osób zaproszonych, wśród których była pani Walentyna Mielnik-Nikołajuk dyrektorka Niepublicznego Przedszkola nr 1 im. św. mł. Gabriela w Bielsku Podlaskim, pani Wiera Busłowicz prac. przedszkola,Irena Łozowik prowadząca stronę internetową przedszkola i pan. Jerzy Maleszewski,przewodniczący Koła Terenowego Bractwa św.św. Cyryla i Metodego z Bielska Podlaskiego.

Szkoła ta jest starszą siostrą Niepublicznego Przedszkola nr 1 im. św. męczennika młodzieńca  Gabriela w Bielsku Podlaskim. Ma wspólnego „ojca” jakim jest Stowarzyszenie Bractwo św.św. Cyryla i Metodego z panem prof.Andrzejem Łapko na czele, Aleksandrem Sosną,Aleksandrem Sołowianowiczem… Na zakończenie Władyka Jakub powiedział,że nie jednym chlebem człowiek żyje. Wyraził radość z poświęcenia kaplicy, gdzie będą dokonywane sakramenty i gdzie można będzie przystępować do spowiedzi i przyjmować św. Komunię. Władyka przypomniał również, że tutaj, do szkoły podstawowej, chodził śp. arcybiskup Miron. Nie jest przypadkowe, że obecnie w tym budynku mieści się prawosławna szkoła (podstawowa i gimnazjum od września ub. roku).

Teraźniejszą panią dyrektor Lenę Ławniczuk i panią dyrektor,która była dyrektorką poprzedniej szkoły, nagrodził orderami św.św. Cyryla i Metodego.

Na zakończenie śpiewano kolędy.Szkoda,że mało nagrania.Rośnie talent 🙂