Podziękowanie Fundacji Grupy Unibep „Unitalent”

Dzięki organizatorom, czyli Fundacji Grupy Unibep „Unitalent” , honorowemu konsulowi Finlandii panu Andrzejowi Parafiniukowi oraz Urzędowi Miasta Bielska Podlaskiego prawdziwy Mikołaj z Laponii odwiedził Bielsk Podlaski 6 grudnia 2021 roku. Ze względu na pandemię nie odbyły się uroczystości przy ratuszu.

Mikołaj zwiedził nasze miasto. Pojawił się też przy placówkach nagrodzonych w projekcie „Zadziw Mikołaja, czyli zaprezentuj się na 100%”, przygotowanym przez Fundację Grupy Unibep Unitalent. Podopieczni bielskich przedszkoli, szkół i placówek opiekuńczych uczestniczących w tym projekcie, przygotowały i przesłały online prezentacje, które ocenione przez Mikołaja oraz jego jury. Filmy z najwyżej ocenionymi prezentacjami zostały nagrodzone w trzech kategoriach konkursowych.

Placówki biorące udział w tym projekcie stroiły też choinki ustawione przez Nadleśnictwo Bielsk przy budynku ratusza. Silny wiatr utrudniał ubieranie choinek. Często ozdoby wzbijały się w górę. Choinki też. Choinki były ustawione 3 grudnia 2021r. Od godziny 15:00 w piątek 3 grudnia 2021 roku do godziny 10:00 w poniedziałek 6 grudnia 2021 roku odbyło się głosowanie podczas, którego wyłoniono najpiękniejszą choinkę. Nasza choinka uzyskała najwięcej głosów i otrzymała nagrodę specjalną w wysokości 500 zł dzięki Fundacji Grupy Unibep „Unitalent” . Fundacja Grupy Unibep „Unitalent” dołożyła jeszcze do tego pieniądze i zrobiono paczki dla 130 dzieci, które zostaną rozdane podczas zabawy choinkowej w przedszkolu. Serdecznie dziękujemy w imieniu dzieci, życzymy szczęśliwego Nowego Roku 2022.