Piosenka Białoruska

15 grudnia  w przedszkolu słychać było dźwięki lubianych przez nasze zuchy białoruskich piosenek „Wiosaczka”, „Matulin hołas” i „Nie zabudź”. Budynek aż drżał w posadach od skocznych dźwięków muzyki. To   nasz   LANOK (  pod  kierownictwem  p.  Joanny  Chilkiewicz  i p. Marty Zinkiewicz) nagrywał  materiał  do konkursu „Piosenka Białoruska” dla dzieci organizowanego przez BTSK. W tym roku, z oczywistych względów, przesłuchania nie mogą odbywać się w salach koncertowych, a należy nadsyłać nagrania. Stroną techniczną zajęła się nasza Pani Irenka. ”Lankowe” dzieci były dziś w bardzo dobrej kondycji. Dzielnie przebyły próby dźwiękowe i wielokrotne  powtórzenia,  które  były  konieczne.  Lanok  kolejny  raz  wysłał  w  świat sympatyczną i miłą wizytówkę naszego przedszkola. Czekamy teraz na wyniki eliminacji rejonowych konkursu.

tekst-Marta Zinkiewicz