Pielgrzymka przedszkolaków do relikwii św. Męcz.Gabriela

2.05.2011 (5) (Medium)

2 maja 2011r., dzień przed świętem św. męczennika Gabriela, był dniem wyjątkowym dla dzieci z Niepublicznego Przedszkola nr 1 w Bielsku Podlaskim. W tym dniu, w godzinach rannych, przedszkolaki, wychowawcy i rodzice wyruszyli na pielgrzymkę aby pokłonić się relikwiom św. młodzieńca Gabriela w białostockiej katedrze.


W pielgrzymce uczestniczyli duchowni: ks. Teodor Wieremiejuk, ks. Paweł Kuczyński i matuszka Elżbieta z monasteru w Zaleszanach. Przed relikwiami został odsłużony molebien w intencji dzieci, ich rodzin i wszystkich pielgrzymujących. Po wspólnej modlitwie każdy w skupieniu podchodził do relikwii, aby oddać należny hołd świętemu i prosić o błogosławieństwo na przyszłość.

W drodze powrotnej pątnicy zajechali do monasteru w Zwierkach, gdzie również została wzniesiona modlitwa. Wielu zostawiło zapiski o zdrowie, które zostaną przeczytane podczas Boskiej Liturgii w dniu święta ku czci św. męczennika Gabriela. Siostry zadbały również o ucztę cielesną. Poczęstowały wszystkich kompotem i bułeczkami.

Wyjazd zorganizowała dyrektor przedszkola pani Walentyna Mielnik-Nikołajuk.

Rok temu, 2 maja, metropolita Sawa przewodniczył uroczystościom nadania imienia temu przedszkolu. Przedszkole otrzymało imię św. męcz Gabriela. Patron przedszkola został wybrany nieprzypadkowo. Święty męczennik Gabriel jest wzorem do naśladowania nie tylko dla dzieci i młodzieży. Od niego należy uczyć się jak być prawosławnym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *