Pielgrzymka na św.Górę Grabarkę

13 czerwca 2019 roku starsze grupy przedszkolaków ( z góry) wraz z paniami i ks.diakonem Michałem Kulikiem udały się na pielgrzymkę autokarową na św.Górę Grabarkę. Na początek pielgrzymi pokłonili się i ucałowali Iwierską Ikonę Matki Bożej przed, którą miejscowy batiuszka odsłużył nabożeństwo dziękczynne. Potem został ustawiony krzyż z podziękowaniem za okres X-lecia istnienia przedszkola.( Uroczyście obchodziliśmy 24 maja) . Następnie wszyscy przeszli do cerkwi pw. Ikony Matki Bożej „WSZYSTKICH STRAPIONYCH RADOŚĆ”, gdzie siostra Halina ciekawie opowiedziała historię tego świętego miejsca. Po uczcie duchowej zostały pokrzepione siły cielesne. Zwieńczeniem wyjazdu było obmycie się w cudownym źródełku. Odwiedziliśmy też na cmentarzu naszą siostrę Eufrazję (Ewę Zinkiewicz)