Pięciolatki i sześciolatki u swego patrona

28 czerwca 2022 roku pięciolatki i sześciolatki były w monasterze w Zwierkach aby pokłonić się swemu patronowi św. Młodzieńcowi Gabrielowi. Małym pielgrzymom towarzyszyli : ks. Adam Dzienisiuk,ks.protodiakon Michał Kulik oraz panie : Marta, Marta, Natalia, Kasia i Beatka. Dzieci ucałowały ikonę św. Młodzieńca Gabriela leżącą na anałoju po środku świątyni (o.Michał każde dziecko podnosił) , potem ks. Adam odsłużył molebień przed relikwiami św. Młodzieńca Gabriela. Śpiewały panie i dzieci pod dyr. Marty Zinkiewicz oraz ks. Michał. Ks. Adam powiedział, że przyjechaliśmy do swego patrona podziękować za miniony rok i prosić o orędownictwo na wakacje. Dzieci podchodziły do relikwii aby ucałować i pokłonić się swemu opiekunowi. Tu też nie obeszło się bez pomocy ojca diakona . Następnie ks.Adam wszystkich pomazał sw.olejkiem,stawiając krzyżyk na czole. Zwieńczeniem pielgrzymki była rozmowa z sympatyczną mniszką (wszystkie,które były w cerkwi były bardzo życzliwe i miłe). Opowiadała o życiu małego Gabriela, syna Ziemi Zwierkowskiej, o Jego męczeńskiej śmierci. To była bardziej rozmowa z dziećmi w bardzo przystępny sposób. Poruszono też wątek pierwszej spowiedzi. Matuszka mówiła,że gdy nas coś boli to idziemy do lekarza a żeby oczyścić duszę i wygonić z niej niepotrzebne żmijki to się idzie do spowiedzi i wyznaje się swoje grzechy. Baciuszka jest tylko pośrednikiem między Bogiem i nie należy się bać.