„Opowieści starego kredensu”

Po śniadaniu, 20 listopada,  zawitali do naszego przedszkola aktorzy z Teatru pod Orzełkiem z Białegostoku. Spektakl pt.” Opowieści starego kredensu” był bardzo ciekawy i pouczający. Ciągle były używane zwroty grzecznościowe: proszę,dziękuję,przepraszam… Profesor Hilary Szczebrzeszyński wraz z roztargnioną asystentką panią Anią opowiada legendę o Złotej Kaczce oraz bajkę o Grzecznym Rycerzu , który dobrocią pokonał smoka . Lalki stworzone z kuchennych przedmiotów, mieszkające w starym kredensie , nie mogą doczekać się wejścia na scenę . Stolnica staje się stolicą bajkowego królestwa , gdzie rządzi król Wałek Pierwszy a w pobliskiej pieczarze hałasuje smok stworzony z tłuczka , drewnianych łyżek i foremek do ciasta . Chlebowa Kromka ożywa i nuci pieśń o Złotej Kaczce pływającej po podziemnym stawie, zaś kuchenny ręcznik po zawiązaniu supełków zamienia się w lalkę biednego Jasia marzącego o legendarnym bogactwie . W trakcie spektaklu dzieci składają rycerskie ślubowanie przez co powiększa się Zakon Rycerzy Grzeczności.