O Wilczku Milczku

w--Dzisiaj w przedszkolu była pani Dagmara Widanow z Fundacji Biała Wieża w ramach projektu „Wilk w kulturze”. Projekt ten jest współfinansowany przez Urząd Marszałkowski. Pani Dagmara bardzo ciekawie opowiadała dzieciom o wilkach, ich zwyczajach 🙂 . Dzieci bawiły się też w wilka 🙂. Opowiedziała o „Wilczku Milczku” , o niezwykłej przyjaźni Małej Dziewczynki i małego Wilczka. Mała Dziewczynka mieszka tylko z rodzicami w dzikich ostępach Puszczy, z dala od ludzi. Mały Wilczek, który stracił całą swoją rodzinę, samotny, zagubiony, błąka się po lasach i bagnach.I tak pewnego dnia się spotykają. Ona od razu obdarza go sympatią. On z początku nieufny, z czasem się z nią zaprzyjaźnia… Pani Dagmara była we wszystkich grupach. Dziękujemy za interesujący wykład,za wspólną zabawę i książeczkę. Każde dziecko własnoręcznie wykonało zakładkę w postaci wilka do książeczki.