Niecodzienny gość

W przedszkolu atmosfera przedświąteczna. Świadczą o tym pięknie ozdobione choinki, śpiewanie kolęd… Dzieci prześcigają się w zamówieniach do Mikołaja….a o czym marzą dzieci w dalekiej Kenii? Jak one żyją ? O tym opowiedziała i zaprezentowała dziś pani Magdalena Artysiewicz, która była tam na misji. Tam dzieci marzą o wodzie,ciepłym posiłku, kredkach,środkach czystości, o nauce……o lekarzu…o butach… o rzeczach niezbędnych do codziennej egzystencji. Trudno uwierzyć,że tak jeszcze ludzie żyją w dobie komputerów, lotów w kosmos…Mimo niedostatku dzieci są szczęśliwe i uśmiechnięte. Przedszkolaki z ciekawością wysłuchały o losie swoich starszych kolegów mieszkających w dalekiej Kenii i chętnie przystąpią wraz z nauczycielami i pewnie – rodzicami do akcji pomocy ubogim dzieciom z dalekiej Afryki.