Nabożeństwo dziękczynne w intencji przedszkolaków

Przedsz.w cerkwi 011

W każdy piątek przed Bielską Ikoną Matki Bożej, w cerkwi Narodzenia Bogurodzicy w Bielsku Podlaskim, jest sprawowany akatyst. W ubiegły piątek nabożeństwo miało trochę inny charakter. Połączone zostało z modlitwą dziękczynną w intencji przedszkolaków i pracowników pierwszego w Polsce, Niepublicznego Przedszkola Prawosławnego Nr 1 w Bielsku Podlaskim. Nabożeństwu przewodniczył proboszcz ks. Jerzy Bogacewicz, pełniący obowiązki dyrektora Domu Kultury Prawosławnej w Bielsku Podlaskim.

W swoim słowie skierowanym do wiernych powiedział o roli przedszkola w kształtowaniu młodych i chłonnych umysłów. Przedszkole prawosławne różni się od innych placówek tego typu tym, że  naucza się w nim religii od najmłodszych lat. Dzieci przed posiłkami żegnają się. Uczestniczą w św. Liturgii i przystępują do św. Komunii.

Ks. Jerzy Bogacewicz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania przedszkola i tym, którzy wkładają wiele serca pracując z dziećmi.

W środę, 2 września 2009 w cerkwi Narodzenia Bogarodzicy w Bielsku Podlaskim, przedszkolaki z Rejtana, uczestniczyły w św. Liturgii.  W czasie nabożeństwa przystąpiły do św. Komunii (cs. św.Pryczastija). Potem, ks. Jerzy Bogacewicz odprawił molebień w intencji przedszkolaków i pracowników przedszkola. Ksiądz Jerzy podziękował nauczycielom z przedszkola, że przyprowadzili dzieci w tym dniu do cerkwi. To bardzo ważne – mówił –  teraz kształtują się ich charaktery. W przyszłości te dzieci będą wiedziały gdzie jest ich miejsce i do kogo mają zwracać się, w pierwszej kolejności,  ze wszystkimi problemami. Najlepszym lekarstwem na wszystko jest modlitwa. Życzył przedszkolakom dobrego samopoczucia, zadowolenia  i dużo zdrowia.