IV Przedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Wpis z bielskiej Parafii Opatrzności Bożej.
„Dnia 18.01.2023r. w Kościele Opatrzności Bożej odbyły się przesłuchania IV Przedszkolnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, organizowanego przez Przedszkole na Hołowiesku – Dyr. Ks. prał. Zbigniew Karolak.
Przegląd objęty został Patronatem: Podlaskiego Kuratora Oświaty, Urzędu Miasta, Urzędu Gminy Bielsk Podlaski, Biskupa Diecezji Drohiczyńskiej.

Każde Przedszkole wg regulaminu mogło wystawić po 1 osobie w każdej grupie wiekowej, oraz Zespół Rodzinny Do udziału zgłosiło się 25 solistów, 1 zespół przedszkolny, 9 zespołów rodzinnych. Razem 52 osób biorących udział w przeglądzie. Utwory były wykonywane w języku polskim, białoruskim i ukraińskim.
Zachwycały różnorodne ubiory oraz instrumenty towarzyszące wykonawcom. Z racji wysokiego poziomu śpiewanych utworów, oraz ciekawej aranżacji choreograficznej, oprócz zaplanowanych I miejsc, Jury postanowiło przyznać również Wyróżnienia.
Wszyscy uczestnicy Przeglądu z rąk Burmistrza Miasta Jarosława Borowskiego, oraz Dyrektor Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi P. Ewy Oksiuta otrzymali dyplomy, oraz nagrody ufundowane przez ks. Prałata.
Nagrody I. (pierwsze)Miejsce:
Kategoria SOLIŚCI :grupa 3-latki HANNA ANCHIMOWICZ PRZEDSZKOLE NA HOŁOWIESKU ,
Kategoria 4-latki ZOFIA GRZYBOWSKA KATOLICKIE PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE KARMELKI,
Kategoria 5-latki OLGA LEWCZUK NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE NR 1 IM. ŚW. MŁODZIEŃCA GABRIELA, 6-latki MARCELINA MALINOWSKA ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY PRZY SZKOLE PODST. NR 5.,
Kategoria zespoły przedszkolne- ZESPÓŁ „TĘCZOWE NUTKI” Z PRZEDSZKOLA NR 5 KRASNALA HALABAŁY,
kategoria zespoły rodzinne – OLGA TROC Z BABCIĄ PRZEDSZKOLE NR 3 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI
WYRÓŻNIENIA:
Kategoria SOLIŚCI – JULIA PĘCZKOWSKA (6lat), NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE NR 1 IM ŚW. MŁODZIEŃCA GABRIELA,
Kategoria zespoły rodzinne – IGNACY FALKOWSKI Z MAMĄ – KATOLICKIE PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE KARMELKI, LIDIA PANASIUK Z MAMĄ PRZEDSZKOLE NR 9 LEŚNA POLANA, LILIANA KOZŁOWSKA Z SIOSTRĄ ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY AUGUSTOWO,
NADIA I NIKOLA HOŁODOK NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE NR 1 IM ŚW MŁODZIEŃCA GABRIELA SOLIŚCI 1)JULIA PĘCZKOWSKA (6lat) NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE NR 1 IM ŚW. MŁODZIEŃCA GABRIELA.”
Wszystkim serdecznie gratuję i do zobaczenia za rok!