Czterolatki w „Konnym Zakątku” w Hryniewiczach Dużych

8 września 2020 grupa czterolatków miała nie lada atrakcję. Po śniadaniu z paniami przedszkolaki wybrały się autokarem z panem Antonim 🙂 do „Konnego Zakątka” znajdującego się na kolonii Hryniewicze Duże w pobliżu Bielska Podlaskiego.Każde dziecko mogło przejechać się konikiem (kucykiem) pod bacznym okiem przemiłych pań , wolontariuszek. Niektóre koniki są „terapeutami” dla chorych dzieci. Oprócz przejażdżki na wierzchowcach, była przejażdżka z Dunią bryczką .Woźnica pan Jan w ciekawy sposób wprowadził w świat baśniowy, aby każde dziecko poczuło się jak mały książę czy księżniczka. Dzieci miały okazję zaobserwować kotki, których jest tam bardzo dużo, króliki, kozy, kurki zwykłe i czubatki, dumnego pawia,który nie chciał rozłożyć ogona, pieski….pooddychały świeżym powietrzem, którego nigdy nie jest za wiele…Pan Jan opowiedział też historię Duni, której był właścicielem. Dunia była w parze z konikiem, który niestety odszedł… Dunia bardzo tęskniła i płakała. W nocy sąsiedzi spać nie mogli z tego powodu. Pan Tomek kupił Dunię a były właściciel nadal utrzymuje z nią kontakt. Wszyscy są zadowoleni. Dunia też bo lubi towarzystwo. Przesympatyczny właściciel pan Tomek towarzyszył naszej ekipie przez cały czas i służył pomocą. Dziękujemy….do zobaczenia….