Białoruska Piosenka

Zapowiadany  wcześniej  film  prezentuje  efekty zmagań uczestników konkursu piosenki białoruskiej,  adresowanego  do  przedszkoli  i  szkół  podstawowych,  podczas  eliminacji centralnych  jego  47  edycji  w  roku  2020. Chcielibyśmy przeprosić za jakość niektórych nagrań i poinformować, że ich „surowa” forma, bez ingerencji technicznej w jakość zapisu, stanowiła  jeden  z  wymogów  rywalizacji.  Pragniemy  także  pogratulować  wszystkim uczestnikom zasłużonych dyplomów i nagród, jednocześnie  zachęcić  i  zaprosić  młodych miłośników piosenki białoruskiej do udziału w tegorocznym i przyszłorocznych konkursach. Bardzo serdecznie dziękujemy nauczycielom, wychowawcom,  instruktorom,  opiekunom, rodzicom i wszystkim tym, którzy wnieśli swój wkład  w  przygotowanie  dzieci  i  młodzieży  do naszej imprezy, a w szczególności: paniom Joannie Chilkiewicz, Marcie Zinkiewicz z Bielska Podlaskiego, pani Elżbiecie Ciulkiewicz z Orli,  paniom  Marcie  Gredel – Iwaniuk,  Mirosławie  Nikończuk,  Oldze  Wiluk,  Alle Suprun,  Agnieszce Charytonow, Eugenii Kazimiruk z Hajnówki, pani Angelinie Masalskiej z Białowieży,  paniom  Danucie  Tymoszewicz,  Edycie  Pankiewicz,  Annie   Antoniuk,   Ali Kamieńskiej,  Elżbiecie Stepaniuk, Annie Waśkowskiej, Annie Petrowskiej, Dorocie Jabłońskiej, panu Markowi  Ławreszukowi  z  Białegostoku,  pani Bożenie  Iwanowskiej z Warszawy.  Odbiorcom  życzymy  miłego  oglądania  i  zachęcamy  do  lajkowania.