Bahaty Wieczar

wpis

Dzisiaj w Niepublicznym Przedszkolu nr 1 im.św.Młodzieńca Gabriela w Bielsku Podlaskim odbyła się uroczystość pod nazwą „Bahaty Wieczar”. Przedszkolaki wystąpiły z bogatym repertuarem przed wielką rzeszą widzów. Piosenki,tańce i  scenki obrzędowe były wykonane w języku białoruskim. W goście przyszli uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im.św. Abp Łukasza Wojno-Jasienieckiego, mieszczącej się w tym samym budynku, i również zaprezentowały co potrafią. Gwoździem programu był występ pracownic przedszkola. Na koniec części artystycznej dzieci i wszyscy obecni na sali zaśpiewali wspólnie przy akompaniamencie pani Marty Zinkiewicz. Wśród obecnych gości był archimandryta o.Gabriel z Odrynek, ks. Sławomir Jarocewicz, władze Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bractwa św.św. Cyryla i Metodego, jednostki prowadzącej przedszkole, przewodniczący pan Bazyli Piwnik i z-ca pan Aleksy Kordiukiewicz, burmistrz Miasta Bielsk Podlaski pan Jarosław Borowski, wójt Gminy Wiejskiej pani Raisa Rajecka, dyrektorzy szkół: pani Anna Wichowska, pani Eugenia Wasiluk, pani Eugenia Gałka i pan Mirosław Chomaniuk,  kierownik Bielskiego Muzeum pani Ala Dębowska… rodzice,dziadkowie. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone słodyczami, zaproszeni goście, również zostali obdarowani. Motorem napędowym tych uroczystości była pani Marta Zinkiewicz i pani Joanna Chilkiewicz, prowadzące zespól „Lanok”. A tak reasumując, to wszystkie panie solidnie się napracowały. Pani dyrektor Walentyna Mielnik-Nikołajuk oraz pan Bazyli Piwnik, nie kryli zadowolenia z występów i z talentów swoich podopiecznych. Szefowa Bielskiego Muzeum podarowała piękny ręcznik :). Ks. Jerzy Bogacewicz przebywa w Grecji i nie mógł uczestniczyć w uroczystościach.

3 odpowiedzi na „Bahaty Wieczar

1. Julita Jakimiuk pisze:

Uroczystość niesamowita, bardzo było miło w niej uczestniczyć. Dzieciaczki występowały cudownie, takie wesołe, rozśpiewane, roztańczone, brawa dla wszystkich Pań za przygotowanie naszych pociech, no i brawa również dla Pań za występ niespodziankę 🙂 🙂 🙂 Fotorelacja Pani Irenki super 🙂

2. Pingback: W Niepublicznej Szkole Podstawowej | Parafia Prawosławna Narodzenia NMP w Bielsku Podlaskim