Bahaty Wieczar

wpis

20 lutego, w piątkowe popołudnie, w Niepublicznym Przedszkolu Nr 1 im. św.Młodzieńca Gabriela w Bielsku Podlaskim, odbyła się uroczystość pod nazwą „Bahaty Wieczar”. W uroczystości uczestniczyli duchowni z dziekanem ks. Leoncjuszem Tofilukiem na czele a byli to: ks.Jerzy Bogacewicz-zastępca dziekana,pełniący funkcję dyrektora Domu Kultury Prawosławnej, ks.Adam Dzienisiuk i ks. protodiakon Marcin Kuźma, burmistrz miasta Bielska Podlaskiego  Jarosław Borowski z małżonką Krystyną, przewodniczący Rady Miasta Igor Łukaszuk , dyrektorzy zespołów szkół: pani Eugenia Wasiluk, Pani Eugenia Gałka i z-ca pan Piotr Żukowski, pan Andrzej Stepaniuk dyrektor II LO z BJN oraz pan Aleksy Kordiukiewicz z Zarządu Głównego Bractwa św.św. Cyryla i Metodego z Białegostoku, jednostki prowadzącej placówkę. Pani dyrektor przedszkola Walentyna Mielnik – Nikołajuk wszystkich bardzo serdecznie przywitała. Przedszkolaki i sławny „LANOK” założony przez panią Martę Zinkiewicz i Joannę Chilkiewicz, za swoje występy były nagradzane sowicie brawami. Oprócz naszych dzieci wystąpiły zespoły z II LO z BJN „Wianok” i „Spadczyna” prowadzone przez Joannę Chilkiewicz. Na początek najstarsze dzieci przedstawiły spektakl na motywach bajki białoruskiej „Alonka i wożyk”. Joanna Chilkiewicz prowadziła uroczystość.Po występie licealistów dzieci wpadły w wir swoich występów… 🙂 . I tak zgodnie z bogatym repertuarem….

Koncert pieśni i tańców – „Ruskaja Maselnica” w wykonaniu dzieci z wszystkich grup przedszkolnych: Rosyjski taniec „Bieriozka” 5,6 – latki

1. Powitanie Igor Lewczuk, Martyna Konopla i Maja Nikołajuk

„Sabirajsia narod w Gosti Maselnica żdiot my zawiom k siebie wsiech tiech kto lubit               wiesielije i smiech.”

„Żdut Was tancy, piesni, szutki skucziat’ nie  danut ni minutki  Maslenicu szyrokuju               otkrywaje wiesielije naczinajem.”

” Maselnica darażeńka, wstrietim tiebia charaszeńka s blincami, s kakrawajcami, s                   warieńczikami s syram, masłam, kałacziom i pieczionym jajcom! S paniedielnika jejo           wstrieczaje wiesiołaj piesniej zazywajem!”

Piosenka „Wiesiołyja zwanoczki” 5,6 – latki, taniec „Polka” – dziewczynki 3 – latki,taniec rosyjski – łyżki –chłopcy 3 – latki,piosenka „Rabina” – 5 – latki (solo Ksenia Zinkiewicz, taniec „Matrioszki”,orkiestra 4 – latki, taniec „Timoszka” – 5,6 latki,piosenka „Samowar”,piosenka „Cik tak chodziki” wszystkie dzieci na zakończenie piosenka „Bałałajka” – wszyscy zebrani na sali.