BAHATY WIECZAR

wpis

Dzisiaj, 28 lutego w Przedszkolu Niepublicznym nr 1 im. św. męczennika mł. Gabriela w Bielsku Podlaskim odbyły się uroczystości pod nazwą „Bahaty Wieczar”. W uroczystościach uczestniczyli duchowni:ks.Jerzy Bogacewicz,dyrektor Domu Kultury Prawosławnej w którego pomieszczeniach mieści się przedszkole,ks.Adam Dzienisiuk, dbający o stronę duchową maluchów,ks.Paweł Kuczyński i ks. Tomasz Kosiński , kierownik muzeum bielskiego pani Alina Dębowska, Jerzy Maleszewski ze Stowarzyszenia Bractwa św.św.Cyryla i Metodego, które jest jednostką prowadzącą przedszkole, rodzice,dziadkowie. Nie wspomniałam o pracownikach przedszkola z panią dyrektor Walentyną Mielnik-Nikołajuk, gdyż to jest oczywiste  :).

Uroczystości rozpoczęły się modlitwą. Pani dyrektor przywitała wszystkich obecnych.Wyjaśniła sens uroczystości i powiedziała o sławnym zespole „LANOK”, działającym w przedszkolu pod fachowym okiem pań  Marty Zinkiewicz i Joanny Chilkiewicz. Na początek dzieci przedstawiły spektakl „Jak kuraczka pieunika ratawała”. Zespół ten był atrakcją uroczystego popołudnia.