Audycja muzyczna

wpis

” O czym śpiewa ogród babci Zuzi”, taki tytuł nosi audycja muzyczna w wykonaniu grupy ARTEMUZA z Białegostoku. Od rana przedszkolaki i nauczyciele z Niepublicznego Przedszkola Nr 1 im.św.Młodzieńca Gabriela w Bielsku Podlaskim z niecierpliwością oczekiwały na bajkę muzyczną. Przedtem zajmowały się sprawami przyziemnymi, aby potem razem z artystami przenieść się do ogrodu sympatycznej staruszki babci Zuzi.

Babcia Zuzia , zaprosiła dzieci do ogrodu – świata pełnego różnorodnych dźwięków. Dzieci miały możliwość interaktywnego uczestnictwa w spektaklu. Poznały różne instrumenty oraz podstawowe pojęcia muzyczne. Przy okazji dowiedziały się czym różni się hałas i inne dźwięki od muzyki. Usłyszały znane utwory min. „Czy słyszysz jak szumi wiatr”, „Lot trzmiela”, „Skowronek”. Potem dzieci miały próbę przed jutrzejszym dniem. O tym jutro 🙂