38 Konkurs teatralny scenek w języku białoruskim

15 kwietnia 2003 roku w godzinach rannych, 27 osobowa grupa przedszkolaków, z paniami i opiekunkami, udała się autokarem do Białegostoku na konkurs teatralny scenek w języku białoruskim.

15 przedszkolaków to grupa z  zespołu „Lanok”, który został utworzony przez Martę Zinkiewicz i Joannę Chilkiewicz  we wrześniu ub.roku. Ta grupa dała dzisiaj popis w siedzibie Białoruskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego  w Białymstoku prezentując spektakl pod nazwą „ Jak kuraczka pieunika ratawała” („ Jak kurka kogutka ratowała). Było sześć grup. Grupa z Niepublicznego Przedszkola Nr 1 im.św. Młodzieńca Gabriela w Bielsku Podlaskim była bezkonkurencyjna. Jurorzy przyznali nagrodę Grand Prix. Aleksandra Kobuś otrzymała nagrodę osobistą za rolę „kuraczki”.  Komisja oceniła również wielki wkład i zaangażowanie pań, które przygotowały dzieci. Bardzo miło jest widzieć tak zgrany duet  pań- Marty Zinkiewicz i Joanny Chilkiewicz  przy wydatnej, być może mniej widocznej, pomocy p. Anny Kurianowicz oraz rodziców.  To przenosi się na dzieci i efekty są widoczne. W konkursie udział wzięli uczniowie z siostrzanej placówki, z Niepublicznej Szkoły Podstawowej  św.św. Cyryla i Metodego w Białymstoku pod przewodnictwem p. Joanny Marko.